BWT BENAMIN SPOREX (chlor płynny) 20 kg

  • Dodaj recenzję:
  • bwt-355302
  • Producent: BWT
  • szt.
  • Cena netto: 77,56 zł 95,40 zł

Chlorowa dezynfekcja wody basenowej oraz wody pitnej, użytkowej i przemysłowej. Preparat Benamin SPOREX skutecznie i szybko niszczy bakterie, algi, wirusy i grzyby. Zawiera stabilizowany roztwór podchlorynu sodowego.

Benamin SPOREX jest to płynny preparat zawierający nieorganiczny związek chloru stosowany do dezynfekcji wody basenowej, wody pitnej, chłodzącej, użytkowej oraz do dezynfekcji ogólnej zbiorników, pojemników, instalacji wodnych i kanalizacyjnch. Skutecznie i szybko niszczy bakterie, algi, wirusy i grzyby. Preparat Benamin SPOREX zawiera stabilizowany roztwór podchlorynu  sodowego.

Własności: przezroczysty, żółtawy płyn o zawartości aktywnego chloru ok. 13-15%

DZIAŁANIE
Preparat Benamin SPOREX reaguje lekko zasadowo i podwyższa nieznacznie odczyn wody basenowej. W przypadku twardej wody możliwe jest wytrącenie się osadu wywołanego twardością (szczególnie, gdy wartość pH nie będzie utrzymywana na stałym poziomie), dlatego preparat ten stosowany jest przeważnie do wody miękkiej. SPOREX stosuje się jako środek do długookresowego chlorowania (w celu utrzymania minimalnego stężenia chloru w wodzie) oraz jako dawka uderzeniowa (w przypadku wody z dużą zawartością glonów).

Benamin SPOREX spełnia postanowienia ustawy o higienie kąpielowej (BGBI, 254/1976), ew. zarządzeniu o higienie w basenach (BGBI 495/ 1978). Dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania preparatu oraz dokładny opis produktu: zastosowanie, działanie, dawkowanie, sposób stosowania jak również atest PZH oraz dopuszczenie do obrotu środkiem biobójczym znajdują się w załącznikach do produktu. 

Inne zastosowania:
- woda pitna, użytkowa,przemysłowa: 0,2-0,8 mg/l (dozowanie zależne od zanieczyszczenia wody surowej)
- zasilenie awaryjne w wodę pitną 1-5 mg/l (czas reakcji min.30 minut)
- obiegi wody chłodzącej 50-75 ml/m3 wody obiegowej


Kanister 20 l 

UWAGA! WYMAGANY TRANSPORT ADR. 
Składając zamówienie należy wybrać opcję  "Przesyłka kurierska ADR". Wymagana płatność przelewem lub przelewy24.

Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników oraz zachowanie wysokiej jakości preparatów, produkty chemii nie podlegają zwrotowi.

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel. 792636969