BWT BENAMIN pH MINUS granulat 25 kg

  • Dodaj recenzję:
  • bwt-351231
  • Producent: BWT
  • szt.
  • Cena netto: 168,29 zł 207,00 zł

Benamin MINUS jest to szybko rozpuszczający się preparat stosowany do obniżania odczynu wody basenowej. Preparat Benamin MINUS zawiera wodorosiarczan sodowy.
Nie zawiera kwasu solnego.

Utrzymywanie odpowiedniego odczynu wody w tym zakresie gwarantuje komfort osób kąpiących się, chroni przed korozją elementy metalowe, jak również zapewnia optymalny efekt działania środków używanych do uzdatniania wody. Aby uniknąć niepożądanych efektów należy sprawdzić wartość pH wody przynajmniej raz w tygodniu i ustawić ją w zakresie 7,0 - 7,4.
Własności: biały granulat o odczynie kwaśnym.

DZIAŁANIE

Benamin MINUS służy do obniżania wartości pH wody basenowej. Stosowanie tego środka nie prowadzi - w przeciwieństwie do stosowania kwasu solnego - do korozji.

SPOSÓB STOSOWANIA / DAWKOWANIE

Preparat MINUS należy dodawać w porcjach ewentualnie przygotować wcześniej odpowiedni roztwór w wiadrze, a następnie równomiernie rozlać na całej powierzchni basenu.
Pomiędzy wprowadzaniem kolejnych porcji preparatu należy kontrolować wartość pH wody. Wartość pH wody basenowej należy utrzymywać na poziomie pH 7,2 - 7,6.

Zastosowanie automatycznego urządzenia do pomiaru i korekty wartości pH, tzw. MSR Control ułatwia w znacznym stopniu utrzymanie stałej i prawidłowej wartości pH w wodzie basenowej.
W przypadku stosowania automatycznego dozownika korektora pH w postaci płynnej, nie należy przekraczać 10 % stężenia roztworu użytkowego ( przygotować roztwór : 1000 g granulatu rozpuścić w 10 litrach wody).
Zalecane ilości preparatu wprowadzane do basenu:
Ogólnie : dla obniżenia o 0,1 wartości pH należy wprowadzić 100 g preparatu na każde 10 m3 objętości basenu.
Np. dla obniżenia wartości pH o 0,1 (np. z pH 7,8 do 7,7) do basenu o obj. 50 m3 należy wprowadzić ok. 500 g preparatu Benamin MINUS.
W przypadku wody o podwyższonej twardości może istnieć potrzeba zastosowania większej ilości preparatu.

OPAKOWANIE

Wiaderko 6 kg lub 16kg Worek 25 kg Pojemnik 35 kg

Preparat spełnia postanowienia ustawy o higienie kąpielowej (BGBI, 254/1976), ew. zarządzeniu o higienie w basenach (BGBI 495/ 1978).

UWAGA! WYMAGANY TRANSPORT ADR. 
Składając zamówienie należy wybrać opcję  "Przesyłka kurierska ADR". Wymagana płatność przelewem lub przelewy24.

Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników oraz zachowanie wysokiej jakości preparatów, produkty chemii nie podlegają zwrotowi.

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel: 792636969