BWT AQA NANO

  • Dodaj recenzję:
  • bwt-023301
  • Producent: BWT
  • szt.
  • Cena netto: 3 645,00 zł 4 483,35 zł

BWT AQA NANO - bezobsługowe urządzenie do ochrony instalacji przed osadami wapiennymi. Urządzenie zagwarantuje Ci instalacje bez kamienia i osadów wapiennych. Aqa Nano działa na zasadzie tworzenia nanokryształów. Urządzenie ochroni domowe instalacje oraz zatrzyma niezbędne minerały w wodzie.

BWT AQA NANO

 - technologia nanokryształów aqa Nano działa na zasadzie tworzenia nanokryształów. Wbudowany moduł chroniący przed osadami to trójwymiarowa elektroda. Zdefiniowane impulsy napięcia i natężenia powodują lokalne zachwianie równowagi wapniowo-węglanowej, dzięki czemu powstają nanokryształy. Maleńkie cząsteczki noszą w sobie ładunek elektryczny, który zapobiega tworzeniu się zrostów. Grupa nanokryształów jest w stanie przyciągnąć znajdujący się w wodzie wapń, co znacznie zmniejsza osady w rurociągach i bojlerach.

Picie wody przynosi wiele korzyści. Szczególnie ważne są zawarte w niej minerały i mikroelementy, to właśnie one pomgają nam utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Co zatem może być bardziej wartościowego od łatwo dostępnej, czystej, zdrowej i bogatej w minerały wody płynącej prosto z kranu. Jednak zdrowe dla nas minerały - przede wszystkim wapń - są szkodliwe dla naszych domowych instalacji wodnych. Są główną przyczyną powstawania osadów wapiennych w rurociągach, przyłączach sprzętu gospodarstwa domowego i armaturach.
Osady te są nie tylko nieestetyczne ale również niebezpieczne, a ich następstwa kosztowne. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z minerałów zawarych w wodzie i jednocześnie chronić domową intalację oraz sprzęt.

Urządzenie to gwarantuje:

  • wysoką jakość wody pitnej - wszystkie substancje mineralne zostają w wodzie,
  • ochronę przed niedrożnymi rurami i niepotrzebnym ryzykiem, które stwarzają osady wapienne,
  • wysoki komfort - jest to urządzenie bezobsługowe, system informacyjny przypomina o konieczności wykonania konserwacji. nominalna średnica przyłącza DN 25
 przyłącze gwintowane   g.z. 1"
 wydajność wkładu przy twardości wody max. 20od m3/h, max. 1,5
l/min, max. 25
l/min, min. 0,6
 skuteczność ochrony m3, max. 110 ± 10 *)
  miesiące, max. 12
 ciśnienie robocze bar 16
 temperatura wody, max. ^(o)C 30
 temperatura otoczenia, max. ^(o)C 40
 temperatura w bojlerze, max. ^(o)C 80
 wymiary urządzenia i wymiary montażowe:    
         szerokość x wysokość mm 300 x 710
         długość montażowa (ze śrubunkami) mm 234
         odległość: ściana - środek rury mm 80 do 100
 ciężar, ok. kg 11
 długość przewodu mm 1000
 zasianie elektryczne V/Hz 230/50
 moc przyłączeniowa W 5,5
pobór mocy w stanie gotowości (stand-by) W 1,8
 zużycie prądu na 1 m3 wody kWh 0,018
 stopień ochrony   IP 54