Bayrol VARITAB 5,4 kg

  • Dodaj recenzję:
  • bayrol-5599306
  • Producent: Bayrol
  • szt.
  • Cena netto: 223,21 zł 274,55 zł

VariTab- wilofunkcyjne, skuteczne tabletki do kompleksowej pielęgnacji wody w prywatnych basenach.

VariTab zapewniaciągłą dezynfekcję oraz koagulację wody. Dodatkowo tabletki zawierają stabilizator twardości wody, co przeciwdziała odkładaniu się osadów wapnia przy twardej wdzie. Tabletki stosuje się również do dezynfekcji złoża filtracyjnego. Opakowanie zawiera 18 tabletek.


Bayrol VARITAB - ciągła, skuteczna dezynfekcja i koagulacja wody basenowej

Tabletki składają się z dwóch części:
Niebieska część tabletki rozpuszcza się w ciągu 10 minut zapewniając szokową dezynfekcję w celu usunięcia bakterii i zmętnienia wody w basenie. Część niebieskiej tabletki w postaci granulek przeniesiona zostaje z wodą do wnętrza filtra, osiada na złożu filtracyjnym i szybko się rozpuszczając intensywnie usuwa bakterie i pozostałe zanieczyszczenia organiczne. Jak wykazały badania firmy Bayrol właśnie zanieczyszczenie złoża filtracyjnego jest najczęstszą przyczyną złej jakości wody w basenie.

Biała część
tabletki zawiera chlor oraz koagulant i rozpuszcza się powoli w ciągu około 7 – 10 dni zapewniają ciągłą dezynfekcję i usunięcie najdrobniejszych zanieczyszczeń z wody. Biało-niebieska 300 g tabletka zawiera kwas trójchloroizocyjanurowy, sól sodową kwasu dwuchloroizocyjanurowego i siarczan glinu. Tabletki mają charakterystyczny zapach chloru.

SPOSÓB UŻYCIA:

Jedna tabletka przeznaczona jest do uzdatniania wody w basenie o objętości około 30 m³ przez okres 10 – 14 dni, jednakże przy pierwszym dozowaniu należy użyć 2 tabletek na 25 – 35 m³ wody w basenie.
Zawartość wolnego chloru należy sprawdzać minimum co tydzień za pomocą testera. Jeżeli zawartość ta jest mniejsza niż 0,3 mg/l należy użyć 2 tabletek VariTab na 20 - 35 m³ wody, natomiast jeśli jest wyższa niż 1,5 mg/l należy opuścić jedno dozowanie.
Tabletkę po wypakowaniu z folii należy umieścić w skimmerze podczas pracy pompy obiegowej basenu. Po dozowaniu pompa powinna być jeszcze włączona przez co najmniej godzinę.

WAŻNE WSKAZÓWKI:

Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w optymalnym zakresie pH = 7,0 – 7,4 za pomocą preparatów pH-Minus lub pH-Plus. Tabletki nie należy wrzucać bezpośrednio do wody, aby uniknąć odbarwień pokrycia basenu, a zwłaszcza folii. Nie wolno ich także wrzucać do pojemników ze stojącą wodą. Po wystąpieniu glonów można dodatkowo zastosować Desalgine lub Desalgine Jet zgodnie z zaleceniami zawartymi na opakowaniu.

OPAKOWANIE: 5,4 kg (18 tabletek)

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel: 792636969