Bayrol SUPERKLAR 0,5 l

  • Dodaj recenzję:
  • bayrol-5595328
  • Producent: Bayrol
  • szt.
  • Cena netto: 28,83 zł 35,46 zł

Bayrol Superklar to preparat dzięi któremu można szybko usunąć bardzo duże zmętnienie wody w basenach wyposażonych w filtry dowolnego typu. Preparat jest szczególnie zalecany do niewielkich basenów, wanien SPA oraz do filtrów kartuszowych. Superklar jest gotowym do użycia skoncentrowanym koagulantem w płynie. Opakowanie 0,5 litra.

BAYROL SUPERKLAR - gotowy do użycia skoncentrowany koagulant w płynie.

Zmętnienie wody tworzą koloidalnie rozproszone oraz częściowo rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia, które ze względu na swoje małe rozmiary są niemożliwe do odfiltrowania na filtrach piaskowych.

Rozpuszczający się w wodzie koagulant powoduje powstawanie przed filtrem kłaczków, które pochłaniają najdrobniejsze zanieczyszczenia powodujące zmętnienie lub zabarwienie wody. Kłaczki z zanieczyszczeniami osiadają na filtrze, a następnie są usuwane w trakcie płukania wstecznego filtra. Dzięki temu woda w basenie staje się krystalicznie i higienicznie czysta.

Efekt koagulacji jest szczególnie widoczny przy używaniu mniej skutecznego od chloru dezynfektanta jakim jest aktywny tlen.

SPOSÓB UŻYCIA

Dozowanie cotygodniowe - raz w tygodniu dozować 10 ml preparatu na 1 m³ wody w obiegu.
Nierozcieńczony Superklar wlewać powoli do basenu lub wanny SPA przy włączonej pompie obiegowej. Po dozowaniu filtrowanie wody powinno być kontynuowane przez co najmniej 8 godzin.

Przy mętnej wodzie - jeśli po 36 godzinach woda nadal pozostaje mętna dozowanie należy powtórzyć. W razie utrzymującego się zmętnienia wody należy przeprowadzić chlorowanie szokowe za pomocą preparatów Chloriklar lub Chlorifix.

 

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel. 792636969