Bayrol SOFT&EASY 2,24 kg

  • Dodaj recenzję:
  • bayrol-4199208
  • Producent: Bayrol
  • szt.
  • Cena netto: 127,83 zł 157,23 zł

Bayrol Soft&Easy - aktywny tlen bardzo popularny na prywatnych basenach. Zapewnia uzyskanie krystalicznie czystej wody bez przykrego zapachu chloru. Woda jest delikatna, przyjazna dla skóry i włosów oraz nie podrażnia oczu.

 

 Bayrol Soft&Easy

najnowszy preparat firmy BAYROL - zapewnia kompleksową pielęgnację wody, a mianowicie skuteczną dezynfekcję i koagulację (usuwa zmętnienie), zapobiega rozwojowi glonów, zawiera składnik do buforowania fluktuacji pH wody, a dzięki dodatkowi stabilizatora uniemożliwia odkładanie się osadów wapnia przy twardej wodzie.

Soft&Easy ma obojętny odczyn pH i nie zawiera metali ciężkich. Białe i niebieskie granulki mają charakterystyczny zapach, rozpuszczają się szybko i całkowicie w wodzie nie tworząc piany w basenach ze sztucznym nurtem.

Preparat umieszczony jest w wygodnej w użyciu podwójnej torebce. Większa torebka zawiera aktywny tlen w postaci nadsiarczanu potasu. W mniejszej torebce znajdują się pozostałe składniki w postaci węglanu sodu, siarczanu glinu i amin czwartorzędowych.

Komponenty z obu torebek stosowane razem wzmacniają wzajemne działanie, czyli powstaje tak zwany efekt synergiczny – skutek działania wszystkich składników jest większy niż suma działania pojedynczych składników.

SPOSÓB UŻYCIA

Jedna podwójna torebka Soft&Easy wystarcza do uzdatniania wody w basenie o objętości 20 m3 przez okres około 7 dni, jednakże przy pierwszym dozowaniu należy użyć 2 podwójnych torebek.

Następnie co tydzień należy dozować 1 podwójną torebkę na 20 m³ wody w basenie.

Po 1 - 2 godzinach od zakończenia dozowania należy sprawdzić za pomocą testera Bayroklar Tester zawartość aktywnego tlenu w wodzie. Powinna ona wynosić co najmniej 8 mg/l, a przed każdym kolejnym dozowaniem minimum 5 mg/l. Przy niższych wartościach dawkę należy odpowiednio zwiększyć.

Wysoka temperatura wody w basenie powoduje szybszy rozkład aktywnego tlenu. Dlatego należy przyjąć, że przy temperaturze wody 22°C dozowanie powinno wynosić jak opisano wyżej.

Przy temperaturze wody 23 – 28°C jedna podwójna torebka powinna wystarczyć na 16 m³ wody, natomiast jeśli woda ma temperaturę wyższą niż 28°C jedna podwójna torebka wystarcza tylko na 12 m³ wody.

Opakowanie należy przeciąć za pomocą nożyczek i zawartość obu torebek wsypać do basenu w pobliżu dysz dolotowych podczas pracy pompy obiegowej. Zawsze należy całkowicie opróżnić obie torebki. Dozować najlepiej wieczorem po zakończeniu codziennej eksploatacji basenu i po wypłukaniu filtra.

WAŻNE WSKAZÓWKI

  • Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w optymalnym zakresie pH = 7,0 – 7,4 za pomocą pH-Minus lub pH-Plus.
  • Przy większej ilości kapiących się, po burzach, przy wyższych temperaturach, przy śliskich osadach w basenie lub mętnej wodzie należy preparat dozować częściej lub w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki.
  • Preparat jest kompatybilny z chlorem – w przypadku kłopotów z mętną wodą czy dużą ilością glonów zaleca się przeprowadzenie szokowego chlorowania za pomocą środków Chloriklar lub Chlorifix.

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel. 792636969