Bayrol QUICKFLOCK AUTOMATIC + 20 kg

  • Dodaj recenzję:
  • bayrol-4195125
  • Producent: Bayrol
  • szt.
  • Cena netto: 235,83 zł 290,07 zł

Quickflock Automatic + jest bardzo skutecznym preparatem przeznaczonym do ciągłej koagulacji zanieczyszczeń na filtrach piaskowych w małych basenach wyposażonych w automatyczną instalację dozującą. Działa skutecznie w zakresie wartości pH = 6,5 – 8,0.

BAYROL Quickflock Automatic +

Zmętnienie tworzą koloidalnie rozproszone oraz częściowo rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia, które ze względu na swoje małe rozmiary są niemożliwe do odfiltrowania na filtrach piaskowych.

Rozpuszczający się w wodzie koagulant powoduje powstawanie przed filtrem kłaczków, które pochłaniają najdrobniejsze zanieczyszczenia powodujące zmętnienie oraz zabarwienie wody. Kłaczki z zanieczyszczeniami osiadają na filtrze, a następnie są usuwane w trakcie płukania wstecznego filtra. Dzięki temu woda w basenie staje się krystalicznie i higienicznie czysta.

Systematycznie prowadzona koagulacja zwiększa skuteczność działania środków dezynfekcyjnych oraz zmniejsza ich zużycie, gdyż wiele zanieczyszczeń organicznych jest usuwanych z wody wraz z wytworzonymi kłaczkami podczas płukania wstecznego filtra.

Efekt koagulacji jest szczególnie widoczny przy używaniu mniej skutecznego od chloru dezynfektanta jakim jest aktywny tlen.

Quickflock Automatic + jest jest bezbarwnym i przeźroczystym płynem zawierającym sole glinu o dużej czystości chemicznej. Dodatkowym składnikiem jest nie pieniący preparat do zapobiegania rozwojowi glonów. Przy systematycznym stosowaniu Quickflock Automatic + użycie tradycyjnych środków przeciw glonom z grupy Desalgine jest zbędne.

SPOSÓB UŻYCIA

Quickflock Automatic + powinien być dozowany bezpośrednio z pojemnika fabrycznego przez pompę dozującą z wydajnością 0,3 – 1,0 ml na jeden m³ wody obiegowej. Zaleca się początkowe ustawienie jak najmniejszej dawki, a jeśli po kilku dniach dozowania zmętnienie nie ustąpi całkowicie, to należy stopniowo zwiększać wydajność pompy dozującej.

UWAGA! WYMAGANY TRANSPORT ADR. 
Składając zamówienie należy wybrać opcję  "Przesyłka kurierska ADR". Wymagana płatność przelewem lub przelewy24.

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel. 792636969