Bayrol CHLORILONG SUPREME 200 - 1 kg

  • Dodaj recenzję:
  • bayrol-4736120
  • Producent: Bayrol
  • szt.
  • Cena netto: 54,00 zł 66,42 zł

BAYROL CHLORILONG 200 - wolnorozpuszczające się tabletki chlorowe służące do dezynfekcji wody w basenach kąpielowych. Przez długi czas skutecznie niszczy bakterie, wirusy oraz inne niepożądane mikroorganizmy. Opakowanie 1 kg - tabletki 200 gram

Bayrol Chlorilong

w postaci wolno rozpuszczalnych białych 200 g tabletek o bardzo silnym działaniu dezynfekcyjnym jest używany do długotrwałej dezynfekcji wody. Powoduje szybki rozkład zanieczyszczeń i substancji organicznych powodujących zmętnienie wody w basenach kąpielowych oraz szybko likwiduje glony.
Preparat jest pozbawiony wapnia i posiada obojętny odczyn pH. Rozpuszcza się wolno, ale całkowicie w wodzie i nie tworzy osadów. Może być stosowany do wody o każdej twardości.
Tabletki zawierają 90% stabilizowanego wolnego chloru w postaci kwasu trójchloroizocyjanurowego i posiadają charakterystyczny zapach chloru. Chlorilong jest odporny na duże nasłonecznienie i wyższą temperaturę wody w basenie.

SPOSÓB UŻYCIA:
Jedna 200 g tabletka Chlorilongu jest przeznaczona do uzdatniania wody w basenie o objętości około 30 m3 przez okres do 14 dni. Przy pierwszym dozowaniu należy zastosować 1 tabletkę na 30 m³ wody w basenie. Przed pierwszym dozowaniem zaleca się dodatkowo przeprowadzenie szybkiego chlorowania za pomocą 2 tabletek Chloriklaru lub 50g Chlorifixu na 10 m³ wody w basenie. Następnie w odstępach od 10 do 14 dni należy stosować 1 tabletkę Chlorilongu na 30 m³ wody. Zawartość wolnego chloru w wodzie mierzona za pomocą testera powinna mieścić się w zakresie 0,5  – 2 mg/l. Dla przeprowadzenia szybkiej korekty zawartości wolnego chloru w wodzie należy użyć preparatów Chloriklar lub Chlorifix.

ZALECENIA DO UŻYTKOWANIA

  • Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w optymalnym zakresie pH = 7,0 – 7,4 za pomocą pH-Minus lub pH-Plus.
  • Tabletek nie wolno wrzucać bezpośrednio do wody ze względu na możliwość powstania białych odbarwień na pokryciu basenu, a zwłaszcza folii.
  • Należy unikać kontaktu tabletek z materiałami nieodpornymi na działanie chloru.
  • W celu zapobiegania rozwojowi glonów należy regularnie stosować Desalgine lub Desalgine Jet zgodnie ze wskazówkami zawartymi na opakowaniu.
  • W przypadku wody o twardości większej niż 100 dH zaleca się stosowanie stabilizatora twardości wody Calcinex w celu zapobiegania wytrącaniu się i odkładaniu osadów wapnia.


Dostępne opakowania: 

Wiadro 25 kg.
Wiadro 5kg.
Puszka 1 kg.

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel: 792636969