Bayrol BAYROSOFT SUPREME 22 kg - PRODUKT WYCOFANY

  • Dodaj recenzję:
  • bayrol-4732246
  • Producent: Bayrol

Bayrol BAYROSOFT - aktywny tlen w płynie. Preparat do kompleksowej pielęgnacji wody w prywatnych basenach wyposażonych w automatyczną instalację dozującą. Opakowanie: kanister 22 kg

PRODUKT CZASOWO WYCOFANY Z PRODUKCJI

 

DO DEZYNFEKCJI WODY BASENOWEJ AKTYWNYM TLENEM POLECAMY
BTW BENAMIN FRESH 22KG

 

Bayrol BayroSoft 

jest przeznaczony do dezynfekcji, utleniania i zapobiegania rozwojowi glonów w prywatnych basenach. Zawiera także stabilizator twardości, który zapobiega wydzielaniu się związków wapnia i metali w twardej wodzie. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy do napełniania basenu używana jest woda studzienna, która nie była wcześniej uzdatniana.

Aktywny tlen i pozostałe składniki zapewniają uzyskanie krystalicznie czystej wody bez przykrego zapachu chloru. Woda jest delikatna, przyjazna dla skóry i włosów oraz nie podrażnia oczu.

BayroSoft ma postać bezbarwnej i bezwonnej cieczy i zawiera 35% nadtlenek wodoru, aminy czwartorzędowe, sól czterosodową i komponenty bakteriostatyczne. Preparat nie pieni się i może być z powodzeniem stosowany w basenach ze sztucznym nurtem.

Dozowanie BayroSoftu powinno odbywać się za pomocą automatycznej stacji pomiarowo-kontrolnej i pompy dozującej bezpośrednio z kanistra fabrycznego.

SPOSÓB UŻYCIA

Po napełnieniu basenu zaleca się zastosowanie podwójnej dawki w ilości 1 l na 10 m³ wody w basenie. Dla starszej wody poleca się w pierwszej kolejności zastosowanie szokowego chlorowania za pomocą preparatów Chloriklar lub Chlorifix, a dopiero po upływie 2 dni pierwsze dozowanie BayroSoftu w ilości 1 l na 10 m³ wody.

Następnie raz w tygodniu należy dozować 0,5 l na 10 m³ wody przy użyciu automatycznej stacji dozującej. Bliższe szczegóły na temat sposobów dozowania można znaleźć w instrukcjach obsługi stacji pomiarowo-kontrolnych. Zawartość aktywnego tlenu należy badać za pomocą pasków testowych BayroSoft QuickTest i powinna ona wynosić 5 - 10 mg/l.

WAŻNE !!

  • Warunkiem skutecznej dezynfekcji jest utrzymywanie odczynu wody w optymalnym zakresie pH = 7,0 – 7,4 za pomocą pH-Minus lub pH-Plus.
  • W przypadku mętnej wody zaleca się wykonanie szokowego dezynfekcji przy użyciu preparatu ByroSoft w ilości 1 l na 10 m³ wody lub użycie środka Bayroshock
  • Przy śliskich osadach na ścianach i dnie basenu należy je usunąć mechanicznie, a następnie przeprowadzić szokowe chlorowanie za pomocą preparatów Chloriklar lub Chlorifix. Wskutek dodawania chloru następuje najpierw degradacja aktywnego tlenu w wodzie basenu. Dlatego należy badać zawartość aktywnego tlenu w wodzie i dopiero wtedy, gdy będzie ona wynosiła 0 - 3 mg/l (pasekQuickTest nie powinien zabarwić się na kolor niebieski) należy zastosować zalecaną dla danego basenu całkowitą dawkę preparatu chlorowego.

UWAGA! WYMAGANY TRANSPORT ADR. 
Składając zamówienie należy wybrać opcję  "Przesyłka kurierska ADR". Wymagana płatność przelewem lub przez Przelewy24.

Kontakt:

email: sklep@aquaro.pl

tel. 792636969